Zapojení 5.1 reproduktorů k Sounblaster

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
FilipZeVsi
Příspěvky: 3
Registrován: 11 zář 2023 14:29
Kontaktovat uživatele:

Zapojení 5.1 reproduktorů k Sounblaster

Příspěvek od FilipZeVsi »

Ahoj, moc by mi pomohlo, kdybyste někdo poradil, jestli lze tohle zapojit pro poslech hudby z počítače.

Před časem jsem koupil repro pro domácí kino HARMAN/KARDON HKTS 9, ale nikdy jsem nezapojil. Potom jsem také pořídil externí zvukovku Soundblaster.
Oboje je 5.1, je to možné nějak rozchodit?

Kabely k reproduktorům jsou samotné dráty (viz foto), bylo by možné na ně dát správné koncovky a zapojit je do externí zvukovky?

Přikládám fotky drátů k repro, vstupů subwooferu a výstupů zvukovky.

Děkuji mockrát za radu, zdravím z Krkonoš
1.jpg
2.jpg
3.jpg

FilipZeVsi
Příspěvky: 3
Registrován: 11 zář 2023 14:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení 5.1 reproduktorů k Sounblaster

Příspěvek od FilipZeVsi »

A ještě bych chtěl dodat, že jeden pokus o zapojení, který jsem učinil, skončil nezdarem. Zkusil jsem propojit zvukovku se subwoofem jediným kabelem, který se mi zdál, že pasuje. Prostě jsem tenhle kabel (viz foto) zapojil do výstupu zvukovky C/SUB a konce na opačné straně do vstupů na subwooferu označené L a R. Bohužel se žádný zvuk neozval. Zkoušel jsem přepínat na subwooferu tlačítko Input: NORMAL / LFE, ale stejně jen tiché hučení. Ale zvukovka fungovala, když jsem ji testoval připojením sluchátek. Víte někdo, co dělám špatně?
4.jpg

Jarda69
Příspěvky: 2641
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zapojení 5.1 reproduktorů k Sounblaster

Příspěvek od Jarda69 »

Zkus ověřit vstup subu. Propoj ho treba s tím Left nebo RIGHT, tím správným kabelem. Případně rovnou mrkni do nastavení karty, jestli se C/Sub nějak aktivuje.
Asi to je spolecny vystup Central/Sub.
Zkus propojit L a R na subu s L R ze zvukovky.
Ty další reproduktory jsou aktivní, mají vlastní zesilovače? Jinak nebudou ze zvukovky hrát.

Liamee
Příspěvky: 439
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení 5.1 reproduktorů k Sounblaster

Příspěvek od Liamee »

krystovanoho *headbang* Děláš špatně úplně všechno. Tohle jsou pasivní repro (s aktivním subwooferem), ze zvukový karty je provozovat nelze, k tomu potřebuješ AVR (Audio Video Receiver). Nemůžeš "na ně dát správné koncovky" a píchnout do zvukový karty a myslet si, že to bude hrát. Co takhle vzít si do ruky manuál od těch repro a třeba do něj i kouknout.

FilipZeVsi
Příspěvky: 3
Registrován: 11 zář 2023 14:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení 5.1 reproduktorů k Sounblaster

Příspěvek od FilipZeVsi »

Liamee díky, začíná mi svítat:) Asi budu muset pořídit 5.1 AVR, že? Jaký byste doporučili? Stačil by AKAI AS005RA-750B? Bude přes bluetooth kvalita hudby z počítače použitelná?

Liamee
Příspěvky: 439
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení 5.1 reproduktorů k Sounblaster

Příspěvek od Liamee »

No tak pokud chceš ty repro používat, tak ano, budeš muset koupit AVR.
A jestli bude "kvalita hudby" přes BT použitelná? Na co? Na kvalitní poslech hudby? Ani zdaleka. A s takhle mizerným AVR a repro už vůbec ne. Na nenáročný sledování filmů a nenáročnej poslech hudby? No, asi jo. Ale tos kupoval 5.1 repro kvůli poslechu hudby ve stereu přes bluetooth?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů