Výber reproduktorov

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Fidji99
Příspěvky: 1144
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od Fidji99 »

NA píše:
23 úno 2023 23:41
„Len to uz treba mat nejake skusenosti a nemysliet, ze ked tam dobre hra Nils Lofgren a Patricia Barber, ze to su dobre bedne. „
Takže je důležité si vybrat dobré bedny (podle nějakých chytristik) a není důležité aby se mi na nich líbil zvuk oblíbené muziky. Musí to mít podle nějakých dogmat správné parametry a chování, a že mě na těch bednách nebaví poslouchat se vyřeší tím, že se přesvědčím, že takhle je to ale to ono, protože je to podle něčích názorů takto správně, protože měření a parametry jsou to nejdůležitější a nejvíce vypovídající.
Tak za mě takto tedy nee. To je jako bych měl jezdit ve formuli 1 protože je nejrychlejší a nejlépe sedí v zatáčkách.
Ale mě se v motokáře dobře nejezdí, upřednostnil bych A6, M5 nebo něco podobného.
Zaujimavy prispevok, akurat mi nie je celkmo jasne na co reagujes. Asi sme sa celkom nepochopili. Hovorim o pouziti rozumu a skusenosti pri vybere to je vsetko. Tak aby si si vybral repro co ta bavi.

A o dolezitosti kritickeho testovacieho pocuvania, ktore nema nic spolocne s uzivanim si hudby, lebo sleduje uplne iny ciel. Sam to dobre vies - tiez si rozdaval napalene "referencne" CD. Za 10 minut pocuvania Stravinskeho alebo Mahlera na referencnej hlasitosti sa o zostave dozviem viac ako za rok pocuvania "KIIIIIIIIIIITDOUUUNNGOOOOOOOOUUUUUUUU" [ale proti Lofgrenovi nic nemam] Alebo teda sa da ist do hifistudia vypocut si tam Patriciu Barber a potom do konca zivota menit kable, lebo to doma hra blbo.

DObre je napriklad toto si zo sebou doniest, ked uz teda ide clovek do toho studia:
https://mangeraudio.com/en/systems/prod ... ssories-en -

hofhof
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2023 15:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od hofhof »

Mám kombo Roland AC-33. Jsou v něm dva reproduktory v montážním otvoru 101mm. Označení repra Roland W0504-027A , 4Ω, 15W. Jeden přestal fungovat. Sháním nějaký vhodný reproduktor na výměnu.
Ty co jsem vygooglil na nějakých e-shopech jsou označeny jako 4" a jsou nejméně 20W, 30 W a víc. Mám tedy dva dotazy:
1. poradíte, prosím, kde objednat vhodné kvalitní repro?
2. Pokud jsem mám možnost koupit výkonnější repro o 30W není možno snížit jeho výkon tím, že koupím 8Ω/ 30W, místo 4Ω / 30W?. Co to udělá se SLP? Kombo je jak do sítě, tak na baterie pro hraní na ulici. Jde o to aby nemělo horší hudební výkon ke spotřebě baterií.
Moc děkuji za radu od někoho kdo se v zákonitostech výkonu a odporu orientuje. Díky. *thumbs up*

https://drive.google.com/file/d/1C7TbY ... hare_link
https://drive.google.com/file/d/1CdLtVA ... share_link
Naposledy upravil(a) hofhof dne 25 úno 2023 16:22, celkem upraveno 1 x.

jirka86
Příspěvky: 122
Registrován: 17 úno 2017 18:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od jirka86 »

Psaný výkon není ani tak důležitý jako impedance a citlivost stejná jako originální repro.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů