Výber reproduktorov

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od JV »

Keď sa už spomínajú 70tky - čo konkrétne? Vtedy vznikalo kadečo - od rocku, cez folk, kadejaké odnože džezu, ku koncu už začala nastupovať elektronika, atď.....

ŠtevoG
Příspěvky: 19
Registrován: 20 pro 2017 17:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od ŠtevoG »

Progresívny rock-skoro všetky odnože zo slušnej zbierky CD.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od korys »

Newkeny píše:
20 úno 2023 16:58
Ještě malé doplnění...někde jsem zaznamenal doporučení na Sonus Faber, měl jsem doma celkem dlouho ve spojení s Accu, Venere 3.0 a pokud posloucháte 70ky a především rock, tak za mě a mé uši ne. ;) Tahle kombinace se hodí na "dunky, žalky a co jááá", tedy spíše akustiku, pak ano, ale společný projev je spíše měkčí, zvláště na basech které ač objemem dostačující, zato méně konkrétní a alespoň mně scházelo tvrdší podání strun el. kytar apod. Bohužel u zpěvu mi neseděla lehce větší vzdálenost od posluchače, dalo by se říci zastřenost, u výšek a to především u žesťových nástrojů jsem byl vyloženě zklamaný. Snad je to srozumitelné a pochopitelné. Jinak prostorovost, lokalizace výborná až ukázková. Ve spojení se zvukově "pevnějšími" Triangle Genése Quartet (a jejich dalších modelů-zvukový charakter dost podobný) tohle nehrozí. Naopak, by zase někomu mohl připadat jejich projev lehce tvrdší, což by u rocku nemělo být na škodu. Ale, každý máme jiné preference a především sluch, takže poslechněte a rozhodněte podle sebe. *palec* Pěkné odpoledne.
*thumbs up* To je dobrý a správný postřeh, děkuji. Té sametovosti tam opravdu může být příliš na komplexnější využití a Progrock s lehce teplejším Accu proti LUX, co si pamatuji. Proto vždy nakonec musí rozhodnout ucho budoucího posluchače.
Triangle jsou asi charakterem lehce tvrdší, znělejší (to i odpovídá v mé paměti). Důležité je aby ta transparentnost nebyla časem znervozňující nebo únavná. Ale dnes v těchto kategoriích asi nehrozí takové šlápnutí vedle jak to bylo možné ještě před 15 lety.
Přes řeku do stínu stromů.

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od JV »

Práve je tu v ponuke Xavian Terza Evoluzione: hifi-bazar/reprosoustavy/xavian-terza-e ... 24973.html
Ak som dobre počítal tak je to už cez 4000 eur, ale oproti plnej sume je to celkom zaujímavá cena. Možno by to mohlo byť zaujímavé - hlavne keď v nižšie pripojenej recenzii píšu o tom že im napriek robustnosti najlepšie svedčí menší priestor, kde to má tú správnu šťavu. Zdá sa že je to uzavretá bedňa, takže odpadá prípadné laborovanie s basreflexom. Skús si to pozrieť.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... evoluzione


Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od PavelDosko »

... jen se do mistnosti 3,5x3,5 nevejdou ...

Zdeny
Příspěvky: 1091
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od Zdeny »

Proč by se nevešly??? Sám provozuji 150l bedny s 12´´ basem v místnosti 12,5m2 zcela bez problémů.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od PavelDosko »

bocni basaky a velke basreflexy vzadu ... no zkusit se muze vse. Nicmene kde jsem Fischer&Fischer slysel hrat tak vzdy se mi to libilo

Uživatelský avatar
Newkeny
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2018 19:04
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od Newkeny »

korys píše:
20 úno 2023 18:57
*thumbs up* To je dobrý a správný postřeh, děkuji. Té sametovosti tam opravdu může být příliš na komplexnější využití a Progrock s lehce teplejším Accu proti LUX, co si pamatuji. Proto vždy nakonec musí rozhodnout ucho budoucího posluchače.
Triangle jsou asi charakterem lehce tvrdší, znělejší (to i odpovídá v mé paměti). Důležité je aby ta transparentnost nebyla časem znervozňující nebo únavná. Ale dnes v těchto kategoriích asi nehrozí takové šlápnutí vedle jak to bylo možné ještě před 15 lety.
Děkuji za reakci. ;) Je to přesně jak píšete, i to by se mohlo v extrémním případě nebo při ukvapeném výběru stát. Ale to už je potřeba, kterak bylo zmíněno, aby si tedy na vlastní uši zažil budoucí hifista. Přeji hodně štěstí při výběru a omluva za trošku *offtopic*

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od blesk666 »

Je aj nie je to pravda. Sice sa asi hlavne vdaka vela dostupnym udajom, meraniam, testom a nazorom na webe da vybrat velmi dobry alebo dokonca fantasticky komponent od stola, ale je to stale este dost individualne ako to nakoniec bude hrat v danej alustike a zbytku zostavy. Moja nedavna skusenost s kupou DAC-om Holo Audio May, ktory v mojej zostave bol pri porovnani s Chord Dave a Rockna Wavedream Signature balanced take, ze uz som Holo May nemohol uz dalej doma pocuvat. Proste to ze ma vsetky recenzie a merania uplne excelentne a rovnako aj recenzie popisujuce zvuk odpovedali mojim ocakavaniam a pocul som jeho lacnejsi model proti svojim dovtedajsim DAC-om, som ocakaval, ze to bude pre mna end game. No a nebolo a pre mna je to vcelku velke ponaucenie ze informacie aj sebelepsie nastudovane, su neprenositelne a treba pristroj/bedne pocut u seba pred finalnym rozhodnutim.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od Tony »

Je to tak, ako píše blesk666👍

skypi
Příspěvky: 292
Registrován: 12 čer 2009 20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od skypi »

Pánové, pokud nemáte zajištěno-tzn. změřeno a nastaveno,že jsou perfektně srovnané výstupní úrovně na těch komponentech, můžete porovnávat donekonečna. A s chybnými "závěry"...

FS
Příspěvky: 1335
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od FS »

Dovolím si nesouhlasit. Osobně neznám nikoho, kdo by měl jasně dané, že poslouchá vždy hudbu při přesně dané jedné konkrétní hlasitosti a pro tu si vybírá systém. V rámci svých možností (místnost, sousedi, sluch) mám více či méně velký rozsah použitelné hlasitosti. Některé komponenty hrají lépe potichu, některé více nahlas. Když si vybírám systém, tak jej potom poslouchám na hlasitosti, která mu sedí.
Specielně při výběru repro do malé místnosti si budu muset rozhodnout, zda mi bude větší radost dělat nižší hlasitost s hlubším basem, anebo vyšší hlasitost s menším objemem basů. A dělat tento výběr tak, že srovnám výstupní úrovně, IMHO k cíli nevede, právě naopak.

Fidji99
Příspěvky: 1144
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od Fidji99 »

@FS ide o porovnanvanie komponentov medzi sebou, tam to o dokonale zrovnanej hlasitosti ako zakladnej podmienke zmysluplneho testovania plati na 100%. Mam preamp z variabilnym gainom vstupov po 0.01dB a garantujem ti ze odides dusevne zlomeny, ked tvoj Nordost bude hrat POCUTELNE horsie ako kabel z miesacky, ked zmenim gain o 0.3dB a trosku prifuknem o 0.5dB okraje pasma. Vyskusane, overene. Casto pouzivany trik na predvadzacich akciach bizuterie a voodoo, specialne Nordost a Audioquest.

FS
Příspěvky: 1335
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výber reproduktorov

Příspěvek od FS »

@Fidji99: Reaguješ na něco zcela jiného, než je obsah mého příspěvku. Já přece vůbec nerozporuji, že pro porovnání 2 komponent (například kabelu), potřebuješ konzistentní podmínky. Cílem takového porovnání není nic jiného, než rozhodnout, že za určitých a zcela konkrétních testovacích podmínek jsme vyhodnotili jeden kompenent jako lepší než druhý.

A také to mám ověřeno, že snaha o porovnávání různých systému při sjednocené hlasitosti, nevede k výběru systému, který mi bude činit větší radost při jeho reálném používání.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 16 hostů