Výběr repro ke gramofonu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Fujta
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2023 16:21
Kontaktovat uživatele:

Výběr repro ke gramofonu

Příspěvek od Fujta »

Zdravím,

jsem úplný lajk, takže se předem omlouvám, pokud řeknu nějakou blbost :D

V poslední době mě lákalo vstoupit do světa gramofonů a vinylů, takže jsem si koupil tento gramofon: https://m.alza.cz/audio-technica-at-lp6 ... 604530.htm

Jenže poté, co jsem gramofon zapojil a pustil, tak jsem zjistil, že zvuk se nějak extra neliší od toho, co bych si pustil někde z počítače třeba. Btw mám tyto repro https://m.alza.cz/logitech-z407-d62193 ... 581765069~

Měl jsem moc vysoká očekávání? Je to low budget gramofonem nebo reproduktorama? Pokud reproduktorama, máte nějaké tipy, které koupit? Budget mám 10k, pokud to dává smysl.

Předem děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Mike_Czech
Příspěvky: 361
Registrován: 09 říj 2017 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr repro ke gramofonu

Příspěvek od Mike_Czech »

Zdravím,
bohužel toto je klasická chyba začátečníků nebo lidí, kteří by chtěli poslouchat LP, ale vlastně nemají ponětí co to obnáší.
Nemyslím to nijak zle, opravdu.
Jestli máš možnost, toto co jsi pořídil, tak vrať nebo se toho jinak zbav, protože tomuto gramofonu většina hifistů ani neřekne gramofon, ale spíše hračka, byť od celkem známé značky. Stejné je to s repro k PC.
Doporučil bych ti dojet k někomu, kdo má sestavu v tvé cenové relaci a nějak mu to hraje a poslechnout si to u něj a až poté něco kupovat. Budget 10000,- není mnoho, určitě bych alespoň 3-5 tisíc přidal a určitě bych se v této cenové relaci nehnal do nových přístrojů , ale koukl bych se spíše po bazaru.

Jarda69
Příspěvky: 2641
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr repro ke gramofonu

Příspěvek od Jarda69 »

Já bych se na to asi vyprdnul. Co si budeme nalhávat. Poslech z gramofonu provozují starší a bohatší jedinci. Jestli to má mít nějaký smysl, tak to chce sestavu za 60-100k. Pokud do toho chceš investovat 10k, tak si kup nějaká lepší sluchátka a DAC/zesilovač a dál poslouchej z Pc. Kvalitní desky taky nejsou žádná láce a zničit je levnou jehlou se nevyplatí.

ayman
Příspěvky: 259
Registrován: 06 bře 2016 22:49
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr repro ke gramofonu

Příspěvek od ayman »

Tady se podepisuji, vyprdni se na to.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr repro ke gramofonu

Příspěvek od lechos »

nenech se odradit a vyzkoušej jinde, do 10000 se slušný gramec (sestavu) pořídit dá fošny Supraphon, Panton, Opus, Wifon...mám 40-45 let přežily přenosku krystalku i sametovou revoluci (1989) hrajou dodnes

Jarda69
Příspěvky: 2641
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr repro ke gramofonu

Příspěvek od Jarda69 »

Trochu jsme zakecali ten původní dotaz. Nejspíš to bude bednama a zesilovačem v bednách. S 10k toho opravdu moc nevymyslíš.
Jedině mít štěstí v bazaru. Tady mají možná slušné bedny, pak musíš sehnat zesilovač,

http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=5817

zesilovač něco jako?

http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=5768

I tak bych se zatím na gramo vykašlal a šel bych cestou vylepšení zvuku z Pc, pomocí lepších beden a zesilovače.
Gramo mám i pár desek, ale spoustu let jsem na to nesáhl a jedu hlavně internetové radio a flacy.


ayman
Příspěvky: 259
Registrován: 06 bře 2016 22:49
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr repro ke gramofonu

Příspěvek od ayman »

Ty repro jsou fajn ale kámen úrazu je ta parodie na ten gramofon co má, z toho nic kloudnýho nevyleze, toho bych se zbavil nebo hodil do popelnice a koupil třeba Pro Ject Debut Carbon s přenoskou Ortofon Red nebo lépe Blue, je potřeba ale k tomu phono předzesilovač, třeba základní Pro Ject Phono Box klidně z druhý ruky, trochu lepší kabely a mohlo by to hrát celkem fajn, ale je potřeba vyndat víc peněz ze štrozoku.

Fujta
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2023 16:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr repro ke gramofonu

Příspěvek od Fujta »

Díky za rady (i v soukromé zprávě). Gramofon jsem teda vrátil a budu pátrat po něčem lepším z bazaru, včetně reproduktorů.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů