Sloupové repro rada

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Zamčeno
mara
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2023 07:19
Kontaktovat uživatele:

Sloupové repro rada

Příspěvek od mara »

Ahoj,
jsem tady nový a zaregistroval jsem se, protože si nevím rady jaké repro koupit na chalupu, která je jediné místo, kde mohu v klidu poslouchat muziku a koukat na filmy.
Pravděpodobně nad mým aktuálním setupem budete ohrnovat nos, ale proti klasickému zvuku z TV repro nebo obyčejným PC bedýnkám to byl velký skok kupředu.
Aktuálně mám u TV aktivní bedýnky Edifier R1700BTs + subwoofer Edifier T5. Zdroj zvuku a obrazu je PC ke kterému jsem dokoupil externí zvukovou kartu SoundBlaster X4. Filmy a muziku pouštím z úložiště na lokální síti (filmy s DolbyDigital a DTS zvukem, audio ve FLACu) případně ze streamovacích služeb (Spotify, Tidal...).
Pár let jsem byl spokojen, ale občas se stalo, že audio výkon "sestavy" už nestačil (typicky nějaká oslava, kdy jede hudba naplno a i maximální úrověň zvuku se zdá slabá).

Minulý týden mi kamarád nabídnul zánovní AV receiver Yamaha RX-V390RDS, který mu leží v krabici, protože už dávno má něco lepšího.
Což mi připomělo můj dávný sen, kdy jsem odebíral Stereo-Video a snil o všech těch "hračkách", které jsem si nemohl dovolit.
Začal jsem proto procházet inzeráty na reprobedny. Líbily by se mi sloupové reprobedny s výkonem kolem 100-150W (přestože podarovaná Yamaha má výkon pouze 65W na kanál, ale časem bych ji asi vrátil koupil něco výkonějšího).

Místnost kde budou reprobedny umístěny je obývák s kuchyní dohromady, celková plocha cca 35 m2. Vzhledem k prostoru jsem vyloučil repro s bassreflexem dozadu a preferuji bassreflex dopředu/dolů nebo uzavřenou ozvučnici. Několik kandidátů v relaci do 10tisíc jsem sice našel, ale při čtení recenzí se v tom začínám ztrácet a byl bych moc rád za rady od lidí, kteří se v audiu pohybují podstatně déle než já.

Aktuálně jsem si vyhlédnul tyto kandidáty, kteří jsou na netu k dispozici (vše je samozdřejmě použité zboží):
- Wharfedale Diamond 8.4
- Canton CL07 Limited
- Canton LE 170
- Canton LE 190
- Canton LE 109
- Canton Ergo 80 DC
- CANTON ERGO 91 DC
- JBL XTi 80
Pokud byjste případně měli k prodeji něco ze své sbírky, tak se tomu vůbec nebráním :)

Budu Vám velmi vděčný za jakékoliv rady.

Děkuji vám za pomoc.

Marek

mara
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2023 07:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od mara »

Po delším vybírání mám dva favority, mezi kterými si vybírám (rozhodla cena a stav nabízených reprobeden).
Můžete mi poradit které z těchto dvou vybrat? Případně pokud má některý z nich nějaké výhody nabo vady proč ho vybrat nebo naopak nevybrat?

Wharfedale Diamond 8.4 nebo Canton LE 170 ?

Snad to tímto zjednoduším pro případné rady :)

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od PavelDosko »

nikdo jiny nez ty sam neposoudi jak bedny budou hrat u tebe doma

mara
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2023 07:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od mara »

To je mi naprosto jasné, ale spíše my jde o to, jestli někdo ty bedny zná nebo má, tak ať mi k tomu něco řekne.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od Ramones »

V tech cenovych relaci jsou ty bedny vcelku jedno jake, ale.... Jestli chceš obcas kraval na oslave, vybirej bedny s max citlivosti, tzn nad 90 db a nejlepe 4 ohm. Idealne pak kombinovat bedny se sil ejsim subem. 35 m2 je dost velky prostor a pokud nechces, aby to bylo prervane, je treba vykon ideálně 2 x 100 a vice w..... A bedny to musi utahnout.

mara
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2023 07:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od mara »

Tak kraval na oslave ma byt jako bonus (je to jen obcas), ale hlavne filmy a poslech muziky (to je skoro kazdy vikend). Subwoofer mam stavajici, takze pokud by to nove bedny neutahly, tak zapojim i sub.
Dekuji za podnety.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od Ramones »

Kdybys chtel bedny s vysokou citlivosti, vim o AR 312 HO v Brne. Mel jsem je v obýváku o 30m2 a ve spojeni s 2x200 zesilovacem pri zhruba polovicnim vykonu masáž hrudníku i ve vzdálenosti 5m. Samozrejme bez zkresleni. Na chatu ideál.
Citlivost 97 db, odpor 4 ohm, 250w

mara
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2023 07:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od mara »

Děkuji za nabídku, koukám ale, že ty AR mají basák zboku a to by asi nedělalo dobrotu vzhledem k umístění.
Ale i tak děkuji za nabídku.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od Ramones »

Daji se prehazovat vlevo nebo vpravo. Velmi doporučované na domaci kino. Ta basaky maji prumer 30cm.

mara
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2023 07:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od mara »

Děkuji Vám přátelé za rady a informace. Nakonec jsem si vybral Canton LE 170, které se mi podařilo sehnat za dobrou cenu a které vypadají jako nové.
DĚKUJI !!!

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů