Sitovy filtr isotek powergrip nebo neco jineho ???prosim o radu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...


lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sitovy filtr isotek powergrip nebo neco jineho ???prosim o radu

Příspěvek od lubin »

Já chtěl upozornit na to, že někteří výrobci jdou s filtrací svých komponentů mnohem dál, než je běžným zvykem. Potvrzují tedy přímo pozitivní vliv dalšího případného filtrování, samozřejmě výsledky jsou k diskuzi jako vše v audiu, ale výrobců dodatečných filtraci před komponenty a sestavy je opravdu mraky. Proč asi. Mimochodem r2r převodníky vyšších řad od GD audio sice neměří špičkově, ale zvuk je vynikající. Jistě i díky zdokonalené filtraci.

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sitovy filtr isotek powergrip nebo neco jineho ???prosim o radu

Příspěvek od BVa »

Mimochodem r2r převodníky vyšších řad od GD audio sice neměří špičkově, ale zvuk je vynikající. Jistě i díky zdokonalené filtraci.
Iste ;) ..Tá" zdokonalená filtrácia" by mala v prvom rade zmenšiť " obohatenie signálu", o tom hovoria tie merania.Ja spokojne počúvam toto
Naposledy upravil(a) BVa dne 28 pro 2023 13:02, celkem upraveno 1 x.

lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sitovy filtr isotek powergrip nebo neco jineho ???prosim o radu

Příspěvek od lubin »

Jak víme, často měření nekoreluje s očekávaným zvukem.

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sitovy filtr isotek powergrip nebo neco jineho ???prosim o radu

Příspěvek od BVa »

Meranie možno nekoreluje s "očakávaným" zvukom, ale presne hovorí o zmene , " vylepšení" originálu. :roll:

Maxpower
Příspěvky: 153
Registrován: 05 srp 2022 13:27
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sitovy filtr isotek powergrip nebo neco jineho ???prosim o radu

Příspěvek od Maxpower »

Ale to je snad úplně jiný DAC 10 let starý, kdy nalijme si čistého vína, Amir moc nevěděl co dělá a DAC zapojil úplně jinak než je standardní...

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sitovy filtr isotek powergrip nebo neco jineho ???prosim o radu

Příspěvek od BVa »

Tie odkazy z 11:30 sú na merania z roku 2018 a 2021, rovnako ako ten čo som dal na D10bal. Amir to merať vie, len Audio GD merania " nepreferuje"... Ten konkrétny typ, čo máš vo vybavení, som nikde nanašiel (merania). Ak máš odkaz, daj..

jarda-hifista
Příspěvky: 274
Registrován: 02 kvě 2018 11:56
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sitovy filtr isotek powergrip nebo neco jineho ???prosim o radu

Příspěvek od jarda-hifista »

Recence je z roku 2021 a D10 má symetrické výstupy. Je to asi poslední D10 od Toppingu. Je "jen" levný, ale parametry skvělé.


Uživatelský avatar
weiron
Příspěvky: 595
Registrován: 27 dub 2014 16:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sitovy filtr isotek powergrip nebo neco jineho ???prosim o radu

Příspěvek od weiron »

Taky jsem měl jeden dac od Toppingu a to DX3 pro. Koupil jsem ho hlavně proto, že zde byli tyto levné dacy hrozně chváleny. Po měsíci jsem ho prodával. Nedalo se to poslouchat. Prvně jsem byl ohromen čistotou. Postupem času jsem na něm nevydržel doposlouchat ani celé album. Prostě tato značka je zaměřená na pěkné měření. Ale hudba z něj nehraje reálně. Spíše suché ostré zvuky..

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 854
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sitovy filtr isotek powergrip nebo neco jineho ???prosim o radu

Příspěvek od Tomáš »

Jasně weirone ,ideální měření pro hifisty....
Obrázek

když to měří takto,nedá se to poslouchat :D
Obrázek

lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sitovy filtr isotek powergrip nebo neco jineho ???prosim o radu

Příspěvek od lubin »

BVa píše:
28 pro 2023 13:06
Meranie možno nekoreluje s "očakávaným" zvukom, ale presne hovorí o zmene , " vylepšení" originálu. :roll:
Takže jinými slovy, ať neodbihame od tématu threadu, pokud přidaná filtrační jednotka zlepší měření na výstupu alespoň jednoho z komponentů, který je i tak opatřen svou vlastní filtrací, tak je to přínos. A kruh se uzavřel. Mé zkušenosti říkají, že filtrace velmi často zlepší zážitek z reprodukce, alespoň u nizkoodberovych komponentů je tomu tak často. A měření? Na to bych se mohl... Jde přeci o emoce.

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sitovy filtr isotek powergrip nebo neco jineho ???prosim o radu

Příspěvek od BVa »

2 weiron
Postupem času jsem na něm nevydržel doposlouchat ani celé album. Prostě tato značka je zaměřená na pěkné měření. Ale hudba z něj nehraje reálně. Spíše suché ostré zvuky..
Takže zmenený, skreslený, " obohatený a vylepšený" signál je reálny. Pozoruhodné.. p.Bohuš Sýkora alias Veľký Bobo to nazval " návyk na poslech nekvalitních modulačních zdrojů". :) . Mal pravdu.

Uživatelský avatar
weiron
Příspěvky: 595
Registrován: 27 dub 2014 16:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sitovy filtr isotek powergrip nebo neco jineho ???prosim o radu

Příspěvek od weiron »

Tak zřejmě má BVa s Tomášem nějaký problém pochopit co jsem napsal. Nikde přeci neříkám že je to GD Audio zvukově lepší. Ani sem ho neslyšel takže nemůžu hodnotit. To že Topping dac hrají hrozně to už tu zmiňovalo více lidí. Pokud se vám tento zvuk líbí, je to jen vaše věc. Já bych to poslouchat nevydržel.
Postupně jsem zkoušením několika daců skončil u cd Marantz SA15S2. A ano hraje to výrazně lépe než mnou zmiňovaný Topping. Pokud prahnete po měření tak nějaké jsou:
https://www.i-fidelity.net/testberichte ... -15s2.html

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 8 hostů