Malý sub do paneláku.

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 230
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od mrba »

Dobre nastavený sub/-y neduní/-a. Dokonca ani nie je počuť, že tam nejaký sub/-y sú.

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od Miero »

mrba: akurat to tvoje nastavenie nejde predpokladam urobit len "cudlikmi" na sube

Uživatelský avatar
audafreak
Příspěvky: 169
Registrován: 24 zář 2020 17:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od audafreak »

Má praxe je trochu jiná než mnohé zde prezentované názory.

Mrba má pravdu. Sub nemá být slyšet. U mne se každý diví, jak je to možné, že ty prťavé reprobedny 15x23cm v obyváku 20m2 hrají takové basy a celkově tak čistě a suverénně. Dokonce i hodně nahlas.
Jen špatný či špatně nastavený sub může přestat bavit, naopak u dobře ošetřeného kdo jednou zkusí, tak pak už musí. Nedokáži si už vůbec představit hrát bez něj.
Sub do paneláku patří taky, hraji už léta třeba až do 23. hodiny a nikdo si nestěžuje, je to o hlasitosti, ne o subu.
Poslouchatelný sub může být "malý", můj je kostka o straně asi 32 cm a reálně hraje od 18 Hz(-3dB), koupil jsem jej nový za 30 tisíc. Má v sobě i kvalitní DSP. Ale není to hifi zařízení, je to profi studiové zařízení.

Dělat v dnešní době systém se subem bez kvalitního DSP není dobré rozhodnutí. To pak může hučet a dunět. Ale popravdě to platí i pro systém bez subu.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od Ramones »

To, že máš sub dobře nastavený pro svou místnost a poslechový bod a nedominuje nad zbytkem pásma regálovek, ještě neznamená, že ho někteří sousedé neslyší. Pak záleží na stupni jejich tolerance.

mumu
Příspěvky: 484
Registrován: 23 úno 2011 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od mumu »

Ramones - mýliš sa. Znamená to, že posluch s dobre kalibrovanym subom bude pre susedov menšia záťaž ako posluch akýchkoľvek repro, ktoré idú tak hlboko ako ten setup so subom pri rovnakej hlasitosti.

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 230
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od mrba »

Miero píše:
17 črc 2023 09:28
mrba: akurat to tvoje nastavenie nejde predpokladam urobit len "cudlikmi" na sube
Ak sa to nastaví napr. podľa tohto návodu, tak v podstate áno. Ale dobre využité DSP to dokáže ešte zlepšiť.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od Ramones »

mumu píše:
17 črc 2023 16:54
Ramones - mýliš sa. Znamená to, že posluch s dobre kalibrovanym subom bude pre susedov menšia záťaž ako posluch akýchkoľvek repro, ktoré idú tak hlboko ako ten setup so subom pri rovnakej hlasitosti.
Jak mylim? Akorat to duneni bude tišší, ale porad tam bude. Samozřejmě, pubertakem vyhuleny sub by byl nesnesitelný 🙏

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 230
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od mrba »

Ramones píše:
17 črc 2023 11:11
To, že máš sub dobře nastavený pro svou místnost a poslechový bod a nedominuje nad zbytkem pásma regálovek, ještě neznamená, že ho někteří sousedé neslyší. Pak záleží na stupni jejich tolerance.
Pre jeden sub to môže platiť, pre dva a viac nemusí.

mumu
Příspěvky: 484
Registrován: 23 úno 2011 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od mumu »

Ramones píše:
17 črc 2023 18:15
mumu píše:
17 črc 2023 16:54
Ramones - mýliš sa. Znamená to, že posluch s dobre kalibrovanym subom bude pre susedov menšia záťaž ako posluch akýchkoľvek repro, ktoré idú tak hlboko ako ten setup so subom pri rovnakej hlasitosti.
Jak mylim? Akorat to duneni bude tišší, ale porad tam bude. Samozřejmě, pubertakem vyhuleny sub by byl nesnesitelný 🙏
Teda podľa teba do panelaku len sluchatka alebo malé regalovky?
Totiž ja len tvrdím, že napr. trojpasmo s 10 palcovymi basakmi bude susedov vždy trápiť viac ako regále s dobre nakalibrovanym subom, alebo lepšie s dvomi.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od Ramones »

Kluci, ja se s vami nechci dohadovat, ale pokud nate tu možnost, zkuste si to zjistit tak , ze sousedy navstivite a uvidite... uslysite.
Ja vim, co dělají suby u nas v panelak. Nastesti tam nebydlim. I maly bt reprak, resp. jeho basy pronikaji stenami i pri tichem poslechu. To nemluvim o telefonovani, poslechu tv.... Proste panelak je mor.

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 230
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od mrba »

Susedov kvôli tomu oslovovať nebudem, ak by ich to obťažovalo, predpokladám, že by sa ozvali.
Ale mám skúsenosť z bytu, že kým so mal jeden sub, občas sa stávalo, že doletela žena z ložnice, že jej to tam hrozne duní.
Odkedy mám 2/3 suby, tak sa to už nestalo a to občas počúvam aj hlasnejšie, ako predtým.

A ono záleží aj od počúvanej hudby. Ak počúvaš nejakú tuc-tuc skladbu, môže sa to stať. Ja počúvam väčšinou vážnu, a tam asi len tympany a organ, ale ani u toho som nezaznamenal problém.

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od Miero »

Jj, moze stacit menej vykonu. Napr. tuto s 2 repro naplno 200% vykonu a po pridani 2 subwoofrov klesol potrebny vykon na 138%.

Zdroj: https://www.audioholics.com/room-acoust ... management
Přílohy
IMG_2660.jpeg

štětináč
Příspěvky: 194
Registrován: 16 lis 2014 09:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od štětináč »

Tak jinak, když už jsem tady, i když dotaz spíš na Audioweb.?? Návrat Heco Victa Prime 702 zpět. Vzadu jsou dvě BR díry. Jsem schopen jednu vyfrézovat dopředu , jednu vzadu nechat a druhou vzadu zaslepit. A bedny ke stěně, místo není... Možno?

Uživatelský avatar
audafreak
Příspěvky: 169
Registrován: 24 zář 2020 17:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od audafreak »

Ramones píše:
17 črc 2023 20:02
Kluci, ja se s vami nechci dohadovat, ale pokud nate tu možnost, zkuste si to zjistit tak , ze sousedy navstivite................I maly bt reprak, resp. jeho basy pronikaji stenami i pri tichem poslechu. To nemluvim o telefonovani, poslechu tv.........
V tom bude ten problém, že u vás je slyšet úplně vše. Já takový panelák nikdy nezažil a bydlel jsem v několika. U mne není slyšet nic. Já taky o sousedech nevím. A se sousedkou nade mnou nemám dobrý vztah, mnohokrát jsem jí vynadal za nějakou její činnost ohledně čistoty. Ta by mi to určitě vrátila.
Ostatně já nic extra neslyším i když si jdu do kuchyně udělat kafe.
Ono to taky asi bude jinak v moderní holé místnosti a jinak v zaplněné nábytkem, kobercem, květinami apod.

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Malý sub do paneláku.

Příspěvek od JV »

Keď som bol chvílu sám v panelovom byte, tak som mal stále pocit že v ňom stále niekto chodí, čosi púšťa a podobne. Normálne zariadený byt, žiadna holota. Asi by som mal problém v niečom takom žiť.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů