Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
ruinin
Příspěvky: 64
Registrován: 13 lis 2022 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od ruinin »

Jarda69 píše:
15 lis 2022 09:55
Udajne se to leci v nejake pretlakove komore. Ale to by asi doktor navrhnul nebo to nefunguje vždy. Jenom sem to někde zaslechl, treba je to blbost.
ideálně do tří měsíců a stojí to moc peněz, musí se tam chodit opakovaně a výsledek nejistý

Pesi
Příspěvky: 703
Registrován: 28 čer 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od Pesi »

Jo doktoři, obvodak - to vám nikdo nepomůže, a bude vám 50 , to je vcelku normální.... A já na to - no ale mám to po tom úraze, jako zhoršení ( skokové) vidění, ještě krk se řešil, ct, mag rezon, ....někdy člověk neví co dřív 🙂

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 972
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od RedBaron »

ruinin píše:
15 lis 2022 17:23
Mohl byste si někdo pustit tohle a říct mi, jak se vám to zdá? Můžete si volit různý frekvenční pásma, ty zeslabovat a zesilovat. V tom nejvyšším pásmu mi to už zní jako - pořád se opakuju - smažení řízků. Hledám někoho, kdo mi potvrdí, že jeho aparatura to hraje naprosto přirozeně a že je to, jako kdyby mu doma tekl potok. Pak bych teprve zjišťoval, jakou aparaturu ten člověk má, a kde je u mě ten problém.
https://mynoise.net/NoiseMachines/water ... erator.php
Tak na takhle přímočarou otázku už se dá odpovědět. Tohle mi zní asi tak jako když se z pár metrů dívám do potoka, kde voda protéká mezi kameny nebo je sundaná jedna dlužka a vypouští se do výpusti šachtou.

Yiakubou
Příspěvky: 514
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od Yiakubou »

Ja tam teda tu sundanou dluzku neslysel. Kdyz jsem ale vymenil kabely a zapojil audiofilni switch, tak uz tam byla!

ruinin
Příspěvky: 64
Registrován: 13 lis 2022 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od ruinin »

RedBaron píše:
15 lis 2022 18:08
ruinin píše:
15 lis 2022 17:23
Mohl byste si někdo pustit tohle a říct mi, jak se vám to zdá? Můžete si volit různý frekvenční pásma, ty zeslabovat a zesilovat. V tom nejvyšším pásmu mi to už zní jako - pořád se opakuju - smažení řízků. Hledám někoho, kdo mi potvrdí, že jeho aparatura to hraje naprosto přirozeně a že je to, jako kdyby mu doma tekl potok. Pak bych teprve zjišťoval, jakou aparaturu ten člověk má, a kde je u mě ten problém.
https://mynoise.net/NoiseMachines/water ... erator.php
Tak na takhle přímočarou otázku už se dá odpovědět. Tohle mi zní asi tak jako když se z pár metrů dívám do potoka, kde voda protéká mezi kameny nebo je sundaná jedna dlužka a vypouští se do výpusti šachtou.
Já teda doufám, že si neděláš srandu, to by znamenalo, že to slyšíš jako fakt kvalitní nezkreslenou nahrávku? Hlavn ě by mě zajímala ta krajní lišta z nejvyšší frekvencí. Mám super epos repráčky, ty určitě zvuk nekazí, ale slyším tam opravdu hrůzu.

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 972
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od RedBaron »

Legraci si nedělám, s hejblátkama jsem hejbal jen abych věděl co dělají, ale na dojem jsem to nechal rovně. To je zvuk, který mi to nejvíc připomíná, jak moc je to úplně věrné to si netroufám hodnotit. Hrůzu jsem neslyšel.

FS
Příspěvky: 1335
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od FS »

Evidentně si nerozumíte:
"s hejblátkama jsem hejbal jen abych věděl co dělají, ale na dojem jsem to nechal rovně"
" V tom nejvyšším pásmu mi to už zní jako - pořád se opakuju - smažení řízků"

Možná by pomohlo, když se budete bavit o tomtéž :)

Na té stránce vlevo jsou "Presets" ... tak já bych řekl, že předvolba "8kHz" má blíže ke smažení řízků než k potůčku.

Uživatelský avatar
audafreak
Příspěvky: 169
Registrován: 24 zář 2020 17:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od audafreak »

Logicky čím více výšek, tím více řízků.
Stačí si s tím equalizerem pohrát a ruinin sám zjistí, v čem je problém. Asi bude mít přebujelé výšky. Zvláště pokud má tinitus, tak může být laicky ucho či mozek na vysoké tóny přecitlivělé, znám to od sebe z dřívějška, po čase se to naštěstí uklidnilo. Tak by stačilo použít nějaký sw equalizer v přehrávači a mohlo by to být lepší.

ruinin
Příspěvky: 64
Registrován: 13 lis 2022 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od ruinin »

Tak FS a audafrekovi rozumím, možná to není o nekvalitní reprodukci ,ale buď ta voda má v určitých frekvencích opravdu nečekaně nepříjemný zvuk, jako smažení, a v přírodě to neslyšíme, protože tam je to pohromadě se všemi dalšími frekvencemi, nebo to dělaj moje poškozený sluchový buňky. Tak už nezbývá než pozvat kamaráda audiofila, abychom si to spolu pustili u mě doma a řekneme si, jestli slyšíme oba totéž, čili ano, je tam něco špatně, nebo on - je to libozvučný, máš něco s ušima.

Jinak předpokládám, že reproduktor iPhonu je asi mimo mísu, ale zajímavý je, že když jsem ve škole, kde učím, dětem pustil z mobilu a této samé aplikace cvrčky a kobylky, tak děti říkali, vypněte to, je to strašně nepříjemný. Jsem si jist, že na louce by to tak nevnímali. Tady by teda nešlo o poškozený sluchový buňky, ale nekvalitní reprodukci. Ale já i z highendových speakerů slyším stejně nepříjemný, nepřirozený zvuk přírody, jako z mobilního reproduktoru.

Oldear
Příspěvky: 1548
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od Oldear »

Ještě jednou se pokusím k tomu něco napsat. Jsme na Hifi foru, tak aby se to tady neplevelilo. Taky zapoměň na nějaké zvuky z mobilu.

Tinnitus není zase taková trága, ani to vlastně nepovažují za nemoc. Trpí tím cca 30% lidí a stále mladší a mladší. Vznik není zcela jasně definován, ale bývá to po úrazech, zánětech, při poslechu hlasité hudby a taky životním stylem. Jestli Tě to uklidní, tak tím trpím i já a více jak 25 let. Beru Tanakan, či Tebokan, ale hlavně se dokážu od toho odfitrovat a nemyslet na to. Prakticky to nevadí a už jsem si zvykl. Jsou to prostě z nějakého důvodu zůženy cévy a nedostatečné prokrvení. Proto ty farmaka.

Z vlastních zkušeností z dob studií, kdy při "zkouškovém" jsem se musel drtit a spolubydlící tam dělali hluk a nešlo se soustředit. Pomůckou bylo to, že jsem četl skripta a na pozadí jsem si sám pro sebe vydával vnitřně zvuk - jakési hučení, abych odfiltroval okolí.
S Tinnitem je to stejné.

Zapoměň na potůčky. To co jsi postnul je vlastně růžový šum, ale Ty na Tinnitus potřebuješ šum bílý. Dám Ti odkaz, kde si to pročti a využij tam další odkazy. Je to zpracováno solidně. Tak hodně úspěchů.

https://www.mojezdravi.cz/prirodni-medi ... -5445.html

ruinin
Příspěvky: 64
Registrován: 13 lis 2022 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od ruinin »

Proč nemůžu citovat poslední příspěvek? Chtěl jsem citovat Oldear, ale nejde to, přitom audafreaka citovat jde.

Bílý i růžový šum nenávidím, jsou to frekvence, který na moje uši působí jako píchání jehlama do bubínku. Nechápu, jak to někomu může pomáhat, já potřebuju nejvyšší frekvence, ne ty střední, uklidňuje mě tekoucí voda, bublání, atd. každý má ten tinnitus jinej, takže já nemůžu vědět, co pomůže tobě a ty nemůžeš vědět, co pomůže mě. Minulý týden jsem byl na zubní hygieně, půl hodiny roztaženou hubu, do toho mi vibrovala hygienistka do zubů, pískovala, byl to randál, ale pro mě rajská hudba. Když to skončilo, tak jsem si říkal - doprkýnka, tady mi evidentně něco hrozně pomohlo, protože tinnitus se notně uklidnil. Zkusil jsem doma půl hodiny mít roztaženou hubu. Nemělo to žádnej efekt. Pak jsem si půl hodiny čistil kartáčkem zuby, nic. Je to záhada. Je možný, že tinnitus se ztišil, protože jsem se půl hodiny cítil skvěle - obsluhovala mě krásná, příjemná žena, měl jsem pocit, že jsem na masáži, ne na dentální hygieně. Takže je dost pravděpoodobný ,že tinnitus mi ztiší pocit pohody a klidu. Ten tichej tinnitus pak trval několik dní, předevčírem se to zase něčím pokazilo.

ruinin
Příspěvky: 64
Registrován: 13 lis 2022 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od ruinin »

Teď k věci. Jde o kvalitu zvuku. Zajímá mě, když se bavíme o digitální nahrávce - toho potůčku, nebo digitální nahrávka cvrlikání kobylek na louce. Pokud ve výsledku je zvuk neuspokojivý a vyloučíme=li moje uši, pak muselo někde dojít ke ztrátě dat, OK? Pokud je moje prachobyčejná zvukovka schopná přehrávat soubory v kvalitě 320 kbs mp3 a já nerozeznám rozdíl mezi nahrávkou 128 kbs a 320 kbs, pak bych řekl, že můj mozek není schopen slyšet nebo rozeznat rozdíl mezi 128 a 320, z toho by mi vyplývalo, že 128 stačí. Pokud je ta nahrávka minimálně v týhle kvalitě, jako že je, tak pak nemůže způsobit ztrátu dat moje zvukovka. Asi těžko to bude zesilovač NAD nebo reproduktory Epos. Takže kde je problém? Jo a ještě k přehrávání hudby na pc vs gramofon, vinyl. Opravdu jsem porovnával písničky hraný z deezeru - rocková hudba z 80 let - z gramofonu - ten zvuk byl čistší z pc než z gramofonu, takže podle mě nemůže být ta zvukovka problém, když se bavíme o přirozeným zvuku tekoucí vody nebo moře nebo cvrčků. A nebo jsou písničky mnohem míň náročný na reprodukci než zvuky přírody.

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od LUK »

Předcházející/poslední příspěvek se necituje, není to potřeba, proto to fórum neumožňuje.

Jinak zvuky přírody si sežeň třeba tyhle:
https://www.discogs.com/release/9651432 ... The-Forest
https://www.discogs.com/release/9752934 ... ain-Forest
https://www.discogs.com/release/1279528 ... nderstorms
atd.:
https://www.discogs.com/label/479825-Gentle-Persuasion

Oldear
Příspěvky: 1548
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od Oldear »

Už jsem nechtěl reagovat, ale vidím, že to zjevně nepobíráš, tak to doplním a důrazněji upozorním.

Jasně jsem ti psal, že si postnul růžový šum, ale Ty na tinitus potřebuješ šum bílý. Špatně jsi to přečetl, nebo nepochopil, tak dokládám obrázky, kde je to zřetelné. Bílý šum určitě nemá střední kmitočty, je to lineár v 20Hz - 20kHz. Pokud i tady potřebuješ nejvyšší kmitočty jak píšeš, tak budeš asi netopír.
Chyba bude asi jinde než Tinitus. Pokud se vůbec zaobíráš "zvukovým odpadem", jako je MP3 a nepoznáš rozdíl mezi 128 Kbps a 320 Kbps, tak Tvoje technika je kvalitou velmi slabá a nebo máš velice malou rozlišovací schopnost, jako posluchač. Jiné posluchače i zdejší členy ta komprese MP3 rve za uši a nikdo to tady neposlouchá. Pokud něco hodláš porovnávat, např. gramec a DACem, či zvukovkou v PC, tak musíš mít obě ty "větve" na stejné kvalitativní úrovni a to Ty zřejmě nemáš, tak nemůžeš dělat závěry.
Asi se Ti pomoci zde na foru nedá.
Žij si blaze a moc se v tom nešťourej. Neber to ve zlém.

BTW: píšeš, že muselo někde dojít ke ztrátě dat a co třeba to zprzněné MP3. Najdi si to ve Wavu, popř. Hi-Res a bude to o něčem jiném.
Přílohy
Růžový.jpg
Bily2.jpg

Oldear
Příspěvky: 1548
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hledá se šikovný a ochotný audiofil

Příspěvek od Oldear »

Sorry, netopýr.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů