All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Příspěvek od Ramones »

To mas pekne. Dozvuk v prumeru kolik 3,5 ms?

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Příspěvek od LUK »

Fidji99:
*bravo* Takže ty mě tu za prostý nijak urážlivý vyjádření vlastního názoru napadáš a urážíš, ale Já jsem ten špatnej, nechápu psanej text atd. *bravo*
A když nesdílím svoje soukromí (protože do mýho soukromí tobě ani nikomu jinýmu nic není), ani nemám potřebu vytahovat se kolik jsem za aparaturu utratil, jako to někteří na takovýchhle fórech dělají, a když ti na tvůj příkaz nesdělím jakou mám doma aparaturu, tak rázem nemám odvahu, jsem internetovej mudrlant, mám jen drsný řeči (dokonce i můj avatar je problémovej) atd. :lol: Tyhle nesmysly by to chtělo nechat na HEF.
Hele a že ty se ale pořád neřídíš vlastní radou, ptal se tě někdo na tvůj názor? Já se tě na nic neptal, o názor jsem se tě neprosil, žádný vyjádření od tebe nechci a nepotřebuju, takže díky, ale tvoje názory na mě, nebo na cokoli co dělám nebo říkám, mě fakt nezajímají.
Naštěstí má tohle fórum možnost blokovat vybraný uživatele, takže ahoj.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 854
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Příspěvek od Tomáš »

Luku,my víme,co máš :D :D :D
Obrázek

Fidji99
Příspěvky: 1144
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Příspěvek od Fidji99 »

Tomáš píše:
09 úno 2023 15:00
Ty dozvuky mi v tom RAWu nepřipadali moc velké,ale je to samozřejmě jenom simulace.Jistě by to chtělo ještě nějaké akustické úpravy,to nemluvím o DRC.Já taky poslouchám v nudli (6,6x3,4m),zrovna minulý týden jsem dolepil ještě nějaké difusory :D
No tak to tipujem ;en tu akustiku asi tak na 4x budget na celu zostavu, co tu bolo povodne vznesena.
To je Thomann?

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Příspěvek od LUK »

Tomáš píše:
09 úno 2023 16:53
Luku,my víme,co máš :D :D :D
Jo jo, :D přesně tohle mám, ale ne jeden mám jich 17 stejnejch kousků pospojovanejch dohromady a rozmístěnejch kolem dokola celý místnosti, aby to bylo echt hifi.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 854
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Příspěvek od Tomáš »

To Fidji99
Na stropě je Vicoustic,na bocích Thoman,ten byl levnej,ale docela mizernej.Někde jsem to dokonce zatmeloval a pořádně musel zalít
barvou

Yiakubou
Příspěvky: 514
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Příspěvek od Yiakubou »

Ramones píše:
09 úno 2023 15:39
To mas pekne. Dozvuk v prumeru kolik 3,5 ms?
To bych teda nechtel. Asi jsi myslel 0.35 s nebo 350 ms...

petriot83
Příspěvky: 12
Registrován: 06 úno 2023 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Příspěvek od petriot83 »

Ahojte. Čo sa týka môjho miesta na žitie a môjho architektonického riešenia -sorry ale nebudem riešiť názory druhých. Je to môj priestor a tým to je vyriešené. *2thumbsup*
Dnes som mal požičaný Bowers&Wilkins Formation Wedge a umiestnil som ho do rohu. Po hodine počúvania som usúdil že toto je moja cesta. Tým že to bolo v rohu tak krásne zaplnil celú miestnosť. Fakt som to nečakal. Jediné mínus je konektivita TV *fnuk* .
Takže chcem poprosiť o radu aký jeden zdroj signálu do 700€.
Ďakujem Marcelovi za požičanie. (Ešte donesie Beoplay A9 a vraj to je zas inde tak sa pokocham *hura* )

Fidji99
Příspěvky: 1144
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Příspěvek od Fidji99 »

Marcel s Bisaudia? To je super chlapik, velmi dobre sa s nim robi. *thumbs up* - Nehraju tie Bowersy/B&O nejako rovno s telefonu? Alebo co myslis pod zdrojom?
A presne tak - ty tam zijes, tak ti nazory miestneho renesnancneho esteta mozu byt ukradnute.

@Tomas, tiez som zacinal s Thomannom, ale tam kvalita zodpoveda cene. Stale mam este niekde tie Wave "difuzery" cierne, ale pouzivam ich len ako taky estetikcy prvok.

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 230
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Příspěvek od mrba »

Ako sa zhoduje 1000 a 2500 € s plánovaným rozpočtom?

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Příspěvek od Ramones »

Yiakubou píše:
09 úno 2023 17:30
Ramones píše:
09 úno 2023 15:39
To mas pekne. Dozvuk v prumeru kolik 3,5 ms?
To bych teda nechtel. Asi jsi myslel 0.35 s nebo 350 ms...
Mas pravdu 0,35 s 👌

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Příspěvek od JV »

mrba píše:
09 úno 2023 18:11
Ako sa zhoduje 1000 a 2500 € s plánovaným rozpočtom?
Tiež ma to zaujalo.

Inak tieto trochu netradičné a pomerne mrňavé prístroje vedia vylúdiť vcelku monumentálny zvuk. Vždy ma to prekvapí keď niečo také počujem. Klasiké stereo je klasické stereo, ale pokial je toto liek na ten priestor, tak gratulujem k vyriešeniu problému. *thumbs up*

petriot83
Příspěvky: 12
Registrován: 06 úno 2023 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Příspěvek od petriot83 »

WEDGE je na Bazoši za 650€ aj so stojanom. Akurát mi na ňom chyba HDMI alebo optický vstup. Tak pozriem ešte či náhodou Naim alebo Ruark neponúkne niekto za prijateľné peniaze. Neviem ako ale naozaj ten Repro zaplnil celý priestor a DAVE BRUBECK - take Five (remaster flac) znelo super. Dokonca priestorovo bicie pekne natlačil dozadu a klavír a dychové zreteľne vpred. Nebolo to spôsobené iba vyskami lebo i cinkot činelov som vnímal pekne v pozadí.
Beoplay bude iba pôžitok (teda dúfam) ktorý si bohužiaľ nemôžem dovoliť.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: All in one vs bazár stereo cca 600€ na 40m2

Příspěvek od korys »

Hezký den Petriot83,
pokusím se ještě vrátit k tématu.
Pokud teda jste se již nerozhodl rezignovat na HiFi poslech a nepořídil si ten prostorový reproduktor do kouta.
Tomáš píše:
09 úno 2023 11:31
On by to zas nebyl takovej průser umístit bedny do kouta ,buďto uzavřenky,nebo basreflex dopředu nebo zespodu.Udělal jsem takovou rychlou simulaci v REWu:
Obrázek
nebo se subíkem s otočenou fází o 180 stupňů,to je ještě lepší,sub umístěn dle půdorysu:
Obrázek
Toto, je z mého pohledu na fotku Vašeho obývacího prostoru nejhodnotnější rada (od Tomáše) k dalšímu postupu ve věci poslechu hudby ve Vašem domově.
Chtít mít slušný HiFi poslech a nemyslet na to v projektu domu je docela častá chyba při budování moderních jednovelkoprostorových bytů.
Přidám sprostý náčrtek svého chápání situace a pak k němu několik myšlenek.
IMG_20230216_154745.jpg
Začal bych experimentem s tím prostorem, pokud se nechcete vzdát HiFi.
Změna prostorového uspořádání vybavení ve vašem prostoru je na zkoušku realizovatelná se stávajícím vybavení za 0 nákladů. Věřím, že můžete být překvapen už ze změny přednesu toho stávajícího mikrosystému JVC a jeho bedýnek vedle TV.
Přidat do obývací části pod konferák před sedačky a TV tlustší solitérní vlněný koberec a na bývalé tel stěně můžete realizovat časem krásné výtvarné umění. Poslechové místo získá vzduch volného prostru za Vaší hlavou.
Pak tady máme Váš původní rozpočet. Dát ho za jeden prostorový reproduktor do rohu místnosti může být zajímavé a efektní řešení, ale rozhodně to nebude nikdy ani náznak HiFi, ani na úrovni dobrého soundbaru, který ctí pravolevou reprodukci, a jen jste utratil rozpočet, toť vše co byste získal.
V případě změny prostorového úspořádání (zdarma) máte dál otevřené možnosti.
Padly tu nějaké návrhy ucelených moderních systémků v mezích rozpočtu 15-20K (DENON CEOL, 12K, atd.) s možným doplněním časem pro dodatečné ozvučování kuchyňského prostoru přidanými BT reproduktorky (tyto nemusí být aktivovány trvale, ale jen při potřebě poslechu v daném prostoru).
Nebo něco i s možností kalibrace, atd. Bedny nemusí být ani v tomto případě většího prostoru vždy sloupové(dražší).

Návrh zříct se běžného stereo poslechu v obýváku u TV a jít jen do sluchátek není univerzální pro celodenní poslech.
Přes řeku do stínu stromů.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů