2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
maxfli
Příspěvky: 73
Registrován: 30 led 2021 17:42
Kontaktovat uživatele:

2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od maxfli »

Ahoj
Mám Denon AVR X1600H DAB, specifikace viz první dva screenshoty.
Dále jeden set podlahových repro, specifikace viz třetí screenshot.
A druhý set podlahových repro, specifikace viz čtvrtý screenshot.

A má otázka zní, zda li mohu tyto dvě reprosoustavy zapojit na jeden kanál (přední reprosoustava)?
Díky předem za odpověďi.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Fidji99
Příspěvky: 1144
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: 2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od Fidji99 »

A co si od toho slubujes?

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 854
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: 2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od Tomáš »

Je to fakt skvělej nápad,výsledná impedance soustavy bude 3,43 Ohmu,jeden pár bude hrát tišeji (ten s tou vyšší impedancí) a když to trochu "vosolíš",může ti odejít zesilovač.

maxfli
Příspěvky: 73
Registrován: 30 led 2021 17:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od maxfli »

Jen jsem se chtěl ujistit, jestli se nemůže někde něco odpálit
Teď vím, že může
Takže nechám jen jednu sestavu.
Díky.
Ale ještě se zeptám, co se týče frekvenčního rozsahu na nízké basové tóny, je velký rozdíl, když jeden set jede už od 20hz a druhá až od 38hz? Je v tom znatelný rozdíl co se týče těchto psaných parametrů, odmyslím si poslech.

Fidji99
Příspěvky: 1144
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: 2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od Fidji99 »

Ake su to bedne?

Tych 20Hz bude najskor uplne vymyslene cislo, ked sa pozries F3 [pokles o 3dB maju uplne rovnaky]. Na to aby ti nieco zahralo do 20HZ potrebujes tak 40 cenimetrovy menic, najlepsie 2 na kazdu bednu.

maxfli
Příspěvky: 73
Registrován: 30 led 2021 17:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od maxfli »

Ty co hrají od 20hz jsou Polk T50 ( Ty mám)
A ty co hrají od 38hz jsou Polk Signature s60e ( Ty mohu mít)

Fidji99
Příspěvky: 1144
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: 2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od Fidji99 »

To je nejaky preklep. Je to bedna so 6.5 palcovym basakom a dvoma pasivnymi radiatormi- pocitam, ze bude hrat tak od 50Hz. Tie druhe vyzeraju na papieri lepsie- maju aspon realne menice.

maxfli
Příspěvky: 73
Registrován: 30 led 2021 17:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od maxfli »

To jsou údaje výrobce a divil bych se, že by zrovna tento výrobce klamal zákazníky nepravdivými údaji.

Fidji99
Příspěvky: 1144
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: 2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od Fidji99 »

https://www.audiosciencereview.com/foru ... ker.24890/

mas stastie - mas ich tu aj dokonale zmerane + pozitivne recenzia na zvuk. Fyzika nepusti, to fakt nejde dostat z jedneho 16cm repracika 20Hz.

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: 2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od LUK »

Polk T50 od 20 Hz nehrajou ani kdyby se zbláznili. Zaprvé, repro, který budou skutečně reálně hrát od 20 Hz, fakt nestojí 8000 Kč a k tomu aby repro zahráli takhle hluboký basy jsou potřeba znatelně větší reproduktory než 6,5 palcový středobasáčky. A zadruhé, T50 mají i jen papírově frekvenční rozsah uvedenej 40Hz - 20kHz (-3db). A uplně stejnej frekvenční rozsah se na webu uvádí u S60e.
Tohle jsou levný sloupky s malýma středobasama, chtít po nich aby reálně a plnohodnotně šli pod 40 Hz (a spíš i jen pod 50 Hz), je jen zbožný přání.

Oldear
Příspěvky: 1548
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: 2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od Oldear »

V rovině nejdou ani od 50 Hz - samozřejmě, jsou tak dobrý s podloženým subem k DK ( s nastavením od 80 Hz ) a to ještě jen možná. Je to úplné Hifi dno.

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... io-t50-t15

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 854
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: 2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od Tomáš »

Luk napsal
Tohle jsou levný sloupky s malýma středobasama
Blbě čteš,,nebo tomu nerozumíš,tam je ten středobas jenom jeden,další "dva reproduktory" nejsou repráky,ale pasivní zářiče (něco jako basreflex)

maxfli
Příspěvky: 73
Registrován: 30 led 2021 17:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od maxfli »

No já nevím, ale ty T50 mám a ty basy jsou něco neskutečného (provedení, cena samozřejmě) i na minimální hlasitost mají velmi zřetelné hluboké pevné basy.
Jde mi o to, jestli mám jít do těch s60e, ale myslím si, že rozdíl bude minimální vzhledem k rozměrům mé místnosti.
A ano, T50 mají 1x tweeter, 1x středobas a 2x pasivní sub zářič.

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: 2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od LUK »

Tomáš píše:
26 úno 2023 13:49
Luk napsal
Tohle jsou levný sloupky s malýma středobasama
Blbě čteš,,nebo tomu nerozumíš,tam je ten středobas jenom jeden,další "dva reproduktory" nejsou repráky,ale pasivní zářiče (něco jako basreflex)
Dělat chytrýho je děsně jednoduchý, ale zaprvé, napadlo tě třeba, že ty reprosoustavy se prodávají i používají v páru, takže ty reproduktory jsou tam dva, v každej reprosoustavě jeden? A zadruhé, ač nejsou zapojený a fungují pasivně, stále jsou to reproduktory. To množný číslo je tudíž tak jako tak správně.

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: 2 reproboxy na 1 kanál ? Jde to?

Příspěvek od LUK »

maxfli píše:
26 úno 2023 14:34
No já nevím, ale ty T50 mám a ty basy jsou něco neskutečného (provedení, cena samozřejmě) i na minimální hlasitost mají velmi zřetelné hluboké pevné basy.
Jde mi o to, jestli mám jít do těch s60e, ale myslím si, že rozdíl bude minimální vzhledem k rozměrům mé místnosti.
A ano, T50 mají 1x tweeter, 1x středobas a 2x pasivní sub zářič.
Že to má výrazný basy ještě ale neznamená, že to na těch basech jde opravdu hluboko. Běžně se u levných repro používá zvýraznění třeba někde kolem 100, 120 Hz aby to jako "pěkne basovalo," ale opravdu hluboky basy se prakticky nekonají. Ty repro prostě pod 40 až 50 Hz bez většího útlumu reálně nic nezahrajou. Kdyby sis doma provedl nějaký měření, tak by ses asi docela divil co a jak ti to tam "basuje."

A S60e jsou lepší repro.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů