DratikCZ

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Dark side of the moon
Příspěvky: 902
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DratikCZ

Příspěvek od Dark side of the moon »

No, ono DRC není jen o korekcích, doporučuji alespoň vyzkoušet.
Jinak ale ohledně používání korekcí mám stejný názor.
Proč se trápit s "HiFi správnou" direct reprodukcí, když výsledný zvuk ovlivňuje řada faktorů - místnost, stav vlastních uší, hlasitost reprodukce a zejména kvalita nahrávky.
V analogové doméně sice korekce mají i některá (technicky jasná) negativa, ale dle mé zkušenosti to není nic zásadního.
A v případě použití v digitální doméně už vůbec není co řešit.

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DratikCZ

Příspěvek od Leony5 »

Maxpower píše:
06 črc 2024 19:15
pbaudis: Zkus i Kocoura nebo nějakého stavitele v tvém okolí. Asi Lepší než bazar. Moje první bedny byli Argentum 590, pak platinum m40 a pak už mě vadil jejich plechový projev.. ScanSpeak je úplně jinde.
Takhle jsem to vyřešil já, a od té doby jsem maximálně spokojený, a vyjde to levně. Také doporučuji šikovného člověka který umí, výsledky jsou opravdu výborné. Pokud máš zájem, rád tě pozvu na poslech, uděláš si vlastní názor, porovnáš s tím co máš.

MPK
Příspěvky: 232
Registrován: 13 črc 2011 13:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DratikCZ

Příspěvek od MPK »

@Dsotm

samozřejmě že není, to jsem taky nikde netvrdil. Ale aby DRC za něco stálo, tak to není levná záležitost, proto to není řešení pro každého.

Dark side of the moon
Příspěvky: 902
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DratikCZ

Příspěvek od Dark side of the moon »

MPK:
Však ano, já jsem jen reagoval na tvoje: "V současné době se mi jemná korekce na předku hodí - doladím s ní zvuk repro v poslechovce ke spokojenosti a nemusím utrácet za DRC."
Prostě korekce a DRC nelze srovnávat.
Jinak si tedy myslím, že DRC představuje největší inovaci za poslední roky a z hlediska poměru cena/výkon se jedná o jednu z nejlepších možných investic. Zvlášť pokud to porovnám s "laděním" sestavy pomocí různých kabelů, podložek a jiné bižuterie.
Ale samozřejmě spokojeně poslouchat se dá i bez toho.

Uživatelský avatar
pbaudis
Příspěvky: 523
Registrován: 23 říj 2021 22:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DratikCZ

Příspěvek od pbaudis »

Maxpower píše:
06 črc 2024 19:15
pbaudis: Zkus i Kocoura nebo nějakého stavitele v tvém okolí. Asi Lepší než bazar. Moje první bedny byli Argentum 590, pak platinum m40 a pak už mě vadil jejich plechový projev.. ScanSpeak je úplně jinde.
Já mám Argentum 590 a začalo to spokojeností, ale jak začneš slyšet i něco jiného, je to průšvih. Děkuji za radu, využít někoho, kdo staví, kdo umí. To mně vůbec nenapadlo.

Uživatelský avatar
pbaudis
Příspěvky: 523
Registrován: 23 říj 2021 22:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DratikCZ

Příspěvek od pbaudis »

MPK píše:
06 črc 2024 18:31
osobně už na korekcích (používaných s rozumem) problém nevidím. Pokud zlepší poslechovou pohodu a přiblíží zvuk požadovanému ideálu posluchače, proč ne. Každý hned domů nemusí pořizovat DRC za deseti a statisíce, aby byl spokojený. Kdysi v 90.kách jsem měl integráč Audiolab 8000LX (ten neměl korekce ani dálku) a myslel jsem si, že tak to má být. Nicméně mít možnost přidat / ubrat na korekcích se občas hodila a tady nebylo kde brát. V současné době se mi jemná korekce na předku hodí - doladím s ní zvuk repro v poslechovce ke spokojenosti a nemusím utrácet za DRC.
V 90 letech jsem měl to štěstí a v 19 letech jsem si mohl dovolit velmi kvalitní sestavu Technics. 4 komponenty + repro (už nevím značku, ale byli vyráběné v Česku a prodávali se v Děčíně v první prodejně SONY). a byl jsem moc pyšný. Jeden komponent byl ekvalizér a neuměl jsem si bez něj a korekcí představit poslech hudby. Vlastně jsem si myslel, že je to tak správné a bez tohoto komponentu nelze hudbu reprodukovat, proč by ho jinak vyráběli, že. Teď se vracím k jemným korekcím, snažím se upravit hudbu tak, aby surového zvuku zůstalo co nejvíce, ale pomůže to mému uchu. Mimochodem celá sestava pořád hraje u mého synovce, kterému jsem jí dal k 18 letům. Je stará 32 let. Dal jsem si místo poslechu čas na holky a pak na střelbu. K opravdovému poslechu jsem se vrátil před 10 lety. Ne hudební pozadí, ale opravdový poslech.

Dark side of the moon
Příspěvky: 902
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DratikCZ

Příspěvek od Dark side of the moon »

Já mám pro ty retro sestavy celkem pochopení. Ono to ve spojení s dobovými nahrávkami a v česku standardní poslechovou místností dokáže hrát příjemně.
Nicméně by mě opravdu zajímalo srovnání jejich technických parametrů s aktuálními výrobky (konkrétně tedy u zesilovačů).
Jsou tam nějaké jednoznačné rozdíly, v čem a čím je to způsobené?
Mohl by to někdo zodpovědět? BVa?

Dark side of the moon
Příspěvky: 902
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DratikCZ

Příspěvek od Dark side of the moon »

Zvukově je to jasné - u nových komponentů by se to dalo popsat jako čistější, přesnější, rychlejší zvuk s lepší kontrolou.
Ale zajímaly by mě ty čistě technické, konstrukční rozdíly.

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: DratikCZ

Příspěvek od sekal »

Ještě poznámka k tomu diskutovanému zesilovači:

Dle dostupných informací zřejmě nemá DA převodník ani ten model s digitálními vstupy. (Nebo alespoň ne plnohodnotný).

Dobové katalogy ani jiné databáze s vintage HiFi žádné informace o tom, že by KA-7020 měl obsahovat vestavěný DAC, neuvádí. Firma Kenwood nějaké modely s integrovanými DA převodníky vyráběla, šlo ale vesměs o vrcholové typy a skutečnost o integraci DA převodníku tam byla vždy explicitně uvedena (de facto už v názvu). To ale není případ KA-7020.

V hlubinách i-netu jsem objevil krátkou zmínku na jednom japon. blogu, kde je obsažení DA převodníku v KA-7020 také negováno a já jsem nakloněn tomu věřit. Není mi ovšem jasné, jaký smysl má pak osazení tohoto zesilovače digit. vstupy. Jde o možnost nahrávání (v "pure" digit. režimu) jen mezi digit. komponenty? Nejsem z toho příliš moudrý..

Zdroje:
https://trancejzz.fc2.net/blog-entry-121.html
https://www.hifi-archiv.info/Kenwood/19 ... iFi/18.jpg
https://www.hifi-archiv.info/Kenwood/19 ... iFi/11.jpg

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DratikCZ

Příspěvek od Leony5 »

Dark side of the moon píše:
06 črc 2024 22:33
Zvukově je to jasné - u nových komponentů by se to dalo popsat jako čistější, přesnější, rychlejší zvuk s lepší kontrolou.
Ale zajímaly by mě ty čistě technické, konstrukční rozdíly.
Pokud tě to opravdu zajímá, a jsi ochoten si to bez předsudků poslechnout, budeš vítán, věř, že tvá představa o rozdílech ve zvuku starý vs. nový zesík je mylná, psát tu jak to hraje je zbytečné, podívej se do mého vlákna, tam zjistíš co jsem před Pioneerem měl, a s čím jsme ho porovnávali. Techn. věci ti k zesilovačům fundovaně podá mesky.

MPK
Příspěvky: 232
Registrován: 13 črc 2011 13:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DratikCZ

Příspěvek od MPK »

s tou hypotézou nové je lepší než staré bych byl velmi opatrný. Je to podobná analogie, jako když někdo tvrdí, že dražší = automaticky lepší. Tak tomu ale není.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 795
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DratikCZ

Příspěvek od Lad2000 »

I s touto hypotézou bych byl opatrný, spousta nových strojků strčí ty starší do kapsy. Hlavně u reprosoustav je to dost vidět ( slyšet) 😃😃😃

DratikCZ
Příspěvky: 13
Registrován: 02 črc 2024 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: DratikCZ

Příspěvek od DratikCZ »

Oldear píše:
06 črc 2024 11:14
BVa
Přesně tak, Dratik to může vyzkoušet a až tady pak házet moudra, na rozdíl od jiných, kteří ani netuší a už moudra hází. Vyzkoušet to není nic složitého a řešilo se to již před mnoha lety. Otom tady někteří rádoby hifisti, co si na Hifisty jen hrají nemají ani tušení.

DSOTM
No konečně, čekal jsem Tvoji reakci, protože vím na čem posloucháš a není to pro Tebe problém vyzkoušet. Dík. Mám rád Hifisty s praxí a ne diletanty od klávesnice.
"Ale CDP lepší převodník" ... aby ten rozdíl "přetlačil" lepší převodník v playeru, tak skutečně musí být cenová bomba v řádu statisíců. Pak ano, jak jsem výše uvedl.

Leony, nešťastný chlapec z Mostu, co už mně tady nebaví, neboť je to neználek a Hifi diletant, ale kecá do všeho. Nejlépe mu jde útok na osobu, ale diskusi k tématu ingnoruje, neboť nemá co sdělit. Musí s tím žít.

Měl bys akceptovat skutečnost a téma diskuse, čeho se to týká. Drátik koupil bazar, ale bývalou vlajkovou loď v ceně přes 140 tisíc a Ty neználku tady tlačíš úvahy o DACu jako doplňku s mnoha kompromisy. Vyhledej si toho Pincka co koupil Drátik a pouč se. To je drzost srovnávat nějakýho Vincenta s tím Pinckem, Ty ani netušíš. Ten Pincek má jeden z nejlepších čipů Burr-Brown PCM1704. Navíc nevěřím, že si měl silič s DACem, ty bys nepsal takové kraviny.

Po několikáté mně tady podsunuješ, že jsem lhář. Ty ubožáku uvědom si, že něco takového nemám zapotřebí a navíc, že Ty něco nevíš, nebo neznáš, neznamená, že to neexistuje. Fuj tos mi hnul žlučí. Raději někam zalez a už se tady nevyjadřuj, nemáš na to kapacitu. Já jsem dříve v Německu pracoval a pak 25 let podnikal a výše uvedené Kenwoody jsem si přivezl v roce 1990, provozoval asi 3 roky a pak jsem to věnoval synovi.

Jak píše DSOTM, testnout to je jednoduché. U mojí hlavní věže to nelze s ohledem na jiné parametry, ale zkusil jsem to včera u věže DK v obýváku, přes nelibost bytné, že s tím zase otravuji. Je to nejvyšší spotřebka cca 8 let stará. Receiver Pioneer SC-LX88 a BD player Pioneer BDP-LX88. Oba mají DAC a oba jsou na čipu ESS Sabre s tím, že receiver má 9016 a player o třídu lepší 9018 a přesto výsledek byl stejný jak jsem uváděl. Digitálně do receiveru s "horším" čipem to hrálo lépe, než analogově z playeru do receiveru. Nejsem kabelomaniak, ale pro info analogový signálový kabel byl VAN DEN HULL, takový ten oranžový, typ už nevím a nehledal jsem to.

Leony5
Vezmi si brýle a prohlédni si ten obrázek a neobviňuj.
Omlouvam se za dlouhou ne-reakci, ale letni dovolena je letni dovolena :)

Rozdil v digitalnim a analogovem vstupu samozrejme muzu porovnat, o tom zadna a taky to udelam. Jen musim koupit poradne propojovaci kabely, s temi co mam to radeji ani zkouset nebudu.
A pak bude samozrejme otazka, jestli budu ve svych 40ti letech schopen slyset rozdil, a pokud ano, zda to vubec bude objektivni a to hned z par duvodu (muj sluch, neznalost nahravky v akusticky presnem prostredim akustika soucasne mistosti a taky asi jista neobjektivnost v podobe prepinani analog a digitalniho vstupu - tohle jedine budu schopen asi resit manzelkou ci nahodnym kolemjdoucim :))
Ale nejspis se maximalne dopracuju k vysledku ze ten nebo ten vstup mi prijde subjektivne lepsi, byt rozdily asi budou objektivne nepatrne. Ale subjektivni vysledek muze byt pri stejnem zapojeni ale v jine mistnosti, pripadne z jinou nahravkou jiny, pak bude otazkou co tedy bude objektivne lepsi - vzhledem k propojeni a DA prevodnikum.... A na to schopen odpovedet nebudu.

DratikCZ
Příspěvky: 13
Registrován: 02 črc 2024 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: DratikCZ

Příspěvek od DratikCZ »

pbaudis píše:
06 črc 2024 17:52
Mně by udělali dobře ty reproduktory. Ty se mi opravdu líbí a četl jsem vesměs pozitivní komentáře napříč internetem. Když jsem kupoval ty své reproduktory, tak se mi poslouchali hodně dobře, dnes už koukám po jiných. Udělal jsem něco, co jsem nechtěl dělat a to, že jsem začal srovnávat. Bohužel to pro mé reproduktory nevypadá dobře. Něco ano, něco ne. Synthpop, elektropop, všejaká elektronika hraje velmi dobře, ale co se týče živých nástrojů, tak tam už se mi to nelíbí. Bohužel musím používat korekce na zesilovači, už jsou pryč ty doby bez korekcí. Takže pokukuji po nových reproduktorech, lepší bazar a kvalitnější reproduktory. Bohužel si více nemohu dovolit o to více se těším.
Reproduktory jsou za me - subjektivne - super. Ale samozrejme musim postupne upravit akustiku mistnosti, ale tam zacinam od jednoduche otazky, na kterou si spis budu muset nalezt odpoved sam - kam s nimi?
Mistnost ve ktere jsou umistene ma udorys cca 800cm delka, 420cm sirka, vyska stropu cca 250cm, muzu je umistit bud na delsi stranu tzn cca osove na te 8mi mietrove stene, nebo na te kratsi, jako jsem to vyfotil. A pak si zacit hrat s akustikou. Co myslite, ze bude na vychozi pozici lepsi?

DratikCZ
Příspěvky: 13
Registrován: 02 črc 2024 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: DratikCZ

Příspěvek od DratikCZ »

Oldear píše:
05 črc 2024 13:19
DratikCZ

OK Tvůj pohled na věc chápu a plně jej respektuji, ale je fakt, že v tom je spousta rozporů. Do ničeho Tě nenutím, ale psal sis o možné postřehy a zkušenosti k tomuto Tvému vybavení. Nepsal sis o "lajky" a těch je tady spolu s pochlebováním nejvíce. Ukazuje se, že jsem asi jediný, kdo má s Tvým siličem a bednami osobní praktické zkušenosti. Ostatní jen hejtují, jak je tady zvykem.

tak ještě nějaké postřehy:

- bylo by fakt lepší na stereo mít stereo zesilovač a novější provenience, nota bene, když s DK ani multikanálem nepočítáš. Pioneer už to nebude, protože šly ke dnu. Nevím jestli v PRC, ale fabriku má v Malaysii.

- "analogové vstupy nevymřely" OK, ale to Tě zase čeká to vybírání kabelů ( analogových signálových ), protože tady vliv mají. Jen na zkoušku a to Ty můžeš, zapoj si CD player do toho siliče analogovým kabelem a zároveň digitálním. Přepínej a poslouchej a sám hned uslyšíš. Pokud neuslyšíš, či Tě to bude jedno, tak si posluchač a v klidu si poslouchej cokoliv a jakkoliv. Dnes je trend propojovat digitálními kabely, pokud to jde a u Tebe to jde, neboť silič má DAC integrovaný a vliv kabelu "zmizí". Pro " hnidopichy " píšu o rozdílu mezi propojení kabelem analogovým a digitálním a nikoliv o rozdílech mezi kabely analogovými, jak je tady často důvodem k boji.

- i nové formáty můžeš přes to poslouchat i MCH ( pokud dokoupíš bedny a sub ), ale také jen analogově. Musíš mít player s DACem a vícekanálovým analogovým výstupem. To jsme zase u toho vlivu analogových kabelů, přímo digitálně do siliče je to o něčem jiném. Vypadá to však, že Ty takové věci řešit nebudeš a tak si v klidu poslouchej, jak chceš a na čem chceš.

Ještě jednou - ty bedny jsou super a nepokaž ten zvuk nějakým nevhodným a nekvalitním zapojením, či umístěním.

Příjemný poslech.
Za postrehy dekuju, nejsem z tech, kteri nerespektuji jiny nazor. Takze diky :)
U zesilovace bych rad zustal, i kvuli znacce, i kvuli zvuku - zatim jsem spokojeny, a i vzhledove mi zatim cela sestava imponuje. A opet tvrdim, nemam patent na rozum, na poslech ale rad bych u toho zustal. Nebo pozdeji alespon u znacky, je jeste spousta hezkych komponentu, ktere Pioneer vyrobil. Za me novejsi (zatim) nechci, ted spis nastane doba akusticke upravy mistnosti, at z toho jsem schopen vyzdimat maximum mozneho.
Ale nic zo jsem tady napsal neni konecne stadium o kterem se nediskutuje, vubec. Je to aktualni sestava se kterou jsem zatim spokojen a chci si ji zacit uzivat. A pak se uvidi.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti